Krmení

 

Pokud se tedy rozhodneme koupit sklípkana, začínají nám další starosti a zařizování. Kam sklípkana umístíme je nám již jasné teď musíme vyřešit čím sklípkana budeme celý jeho život krmit.Samozřejmě velikost krmného zvířete volíme úměrnou velikosti sklípkana, takže pro malinkaté sklípkany 5mm v těle, například volíme mikrocvrčky.  Praivdlo je, že pokud je zadeček 2x větší než hlavohruď je trošku lepší s krmením přibrzdit nebo ho na chvíli vypustit. Sklípkani( dospělé samice) dokáží sežrat i myš a vydržet bez potravy i několik měsíců. Krmení určitě budeme chtít doma množit o tom si musíme přečíst na specializovaných stránkách o cvrčcích či dalším hmyzu. Zde vám sepíši co je nejvhodnejší pro naše osminohé miláčky. Ke každému se pokusím dát alespoň jednu fotografii jak bude krmné zvíře vypadat.

 

Cvrčci:   Nejčastěji krmíme pavouky právě cvrčky (domáci nebo banánový), cvrči se hodí i pro malé ale i pro dospělé pavouky ,samozřejmě podle velikosti. Na Cvčky dávejte vždy dobrý pozor, jsou rychlí skáčou a dokáží zalést i do těch nejmenších škvír. Cvrčky krmte okurkou či ledovým salátem. Mějte v dobře zapezpečené větrané nádobě. Pavouci mají cvčky rádi a pro jejich krmení se perfektně hodí ( nezahrabávají se a jsou velice aktivní)

 

Mouční červi:  Toto krmení není vždy vhodné. Moučnými červy či velkými červy (Zophobas morio) krmte jen příležitostně, nemájí takovou nutriční hodnotu jako  cvrčci, švábi či myši. Také se rychle zahrabávajía dokáží v teráriu velice dlouhou dobu přežít chovejte v odvětrané nádobě s dostatkem potravy-rychle se množí.

 

Švábi: Za svojí éru ''pavoukaření'' jsem krmil výhradně šváby Blaptica dubia, Blaberus crannifer a nyní krmím Schelfordela tartata. Švábi nejsou tak nároční na odchovy jako cvrčci množí se téměř sami, chtějí jen trochu teplo a dostatek potravy, mě produkují S. tartata kolem 50 mladých za měsíc. Dobrá bilance. Švábi dostatečně krmte, dopřejte jim tmu a trochu místa a máte téměř rmení zadarmo. Doporučuji  nejvíce S.tartata , kteří se velice dobře množí, jediný problém jsou rychlí a prý se dokáží rozmnožit v pokojové teplotě v bytě ( mě se to v rodinném domku zatím nestalo)

 

 

 

Maso + myší holata: Maso já osobně nedoporučuji, pouze velkým pavoukům či dospělým samicím, většinou jsem zkoušel krmit hovězím, nebo zvěřinou. Myší holota používám zřídka (věřím švábům) hlavně opět pro vělké pavouky (Xenethis, Teraphosa, Acanthoscurria, Nhandu, Brachypelma, Poecilotheria), myši kupujte vždy čerstvé neskladujte živé, uhynou vám. Můžete zkusit holata zamrazit a podáat pavoukům mrtvé, většinou si holata vemou.

 

 

Kontakt

Mirek Chrastný a Lukáš Landa

Děčín a Jílové

sklipkani.chrastny@seznam.cz
775109240

zooluky@seznam.cz
604448633

Vyhledávání

© 2011 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode